Postet nga: arrestimi i gjuriqit

Zakharova: KFOR-i e EULEX-i ‘Miratuan në Heshtje’ Arrestimin e Gjuriqit

Forcat ndërkombëtare në Kosovë, KFOR-i dhe EULEX-i, "kanë miratuar në heshtje" arrestimin e drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, në ...

Kurti: Arrestimi i Gjuriqit, Film nga Thaçi e Vuçiqi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar lidhur me arrestimin e shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, të hë...

Thaçi: Hyrja e Gjuriqit, Provokim i Pastër nga Beogradi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpalosur një ‘skenar’ që sipas tij është planifikuar nga homologu i tij në Serbi, Aleksandër Vuçiq për ardhjen e ...

Vuçiq Tregon Çfarë i Tha Putin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur për mediat serbe lidhur me bisedën telefonike që kishte me homologun e tij rus, Vladimir Putin.

Haziri: Arrestimet si i Gjuriqit na Kushtojnë në Arenën Ndërkombëtare

Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, duke aluduar në arrestimin e Marko Gjuriqit të hënën nga Policia e Kosovës ka ...

Putin Dënon Arrestimin e Gjuriqit nga Policia e Kosovës

Kremlini ka njoftuar se presidenti Vladimir Putin ka dënuar fuqishëm arrestimin e shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq nga Policia ...

Vuçiq e Putin Bisedojnë për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë biseduar sot me telefon lidhur me Kosovën.

Sholtes: Javën e Kaluar Ishim më Optimistë për Dialogun Sesa Tani

Zhvillimet e fundit në Kosovë që pasuan vizitën e paautorizuar të përfaqësuesit të Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq dhe arrestimi i tij nga Policia e Kosovës, ...