Postet nga: Arrestimi i 6 aktivisteve te SKV

Volejboll: Peja fiton Kupën e Kosovës

Klubi i Volejbollit Peja e ka fituar Kupën e Kosovës për sezonin 2020/2021.

Gjykata vendosi për studentët e SKV-së

Gjykata Themelore në Prishtinë u ka hequr masën e arrestit shtëpiak studentëve të organizatës “Studim, Kritikë, Veprim” të cilët akuzoheshin për sulm ndaj personit ...

Gjykata e Apelit i lë në paraburgim studentët e SKV-së

Gjykata e Apelit ka refuzuar si të pabazuara ankesat e mbrojtësve të aktivistëve të SKV-së, të paraqitura kundër caktimit të paraburgimit nga Gjykata Themelore e Prishtinës.

SKV: Gjykata Vazhdon Dhunën e Policisë Ndaj Aktivistëve

Gjykata Themelore e Prishtinës sot u ka caktuar nga 1 muaj paraburgim gjashtë aktivistëve të Organizatës Studentore SKV, të cilët ishin arrestuar para disa netësh, gjatë ...

VIDEO - Momenti i Konfrontimit Ndërmjet Policisë dhe SKV-së

Policia e Kosovës ka arrestuar dje 6 aktivistë të Organizatës Studentore “Studim, Kritik, Veprim” në parkun e qytetit të Prishtinës ku ishin mbledhur për të festuar 8 vjetorin ...

Policia e Konfirmon Arrestimin e 6 Personave në Festën e SKV-së

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka arrestuar 6 persona natën e mbrëmshme për shkak të prishjes së rendit dhe ...