Postet nga: Arrestimet

Arrestohen Gjashtë të Kërkuar nga Gjykatat

Në raportin 24 orësh policia bën me dije se ka arrestuar gjshtë të kërkuar nga gjykatat.

30 të Arrestuar në 24 Orët e Fundit

Së paku 30 persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në 24 orët e fundit.

Ja Si u Arrestuan Studentët në Protestën e SKV-së

Ja Si u Arrestuan Studentët në Protestën e SKV-së

Shtatë studentë u arrestuan sot në protestën që Organizata Studentore për Barazi “Studim, Veprim, Kritikë” organizoi në Universitetin e Mitrovicës.

Pesë të Arrestuar në Hetimet për Kokainë

Pesë persona që dyshohet se janë anëtarë të një rrjeti trafikues të drogës, janë arrestuar në Argjentinë dhe Rusi, në kuadër të një hetimi të përbashkë...

Zyrtare: Policët e Arrestuar në Veri Lidhen me Rastin Ivanoviq

Prokuroria e Shtetit në një komunikim me KALLXO.com ka sqaruar ndërlidhjen e aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës  ku u arrestuan dy policë në lidhje ...

Policia Arreston Gjashtë Persona për Marrje me Prostitucion

Sipas njoftimit të policisë, Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (NJHTQNJ) në Mitrovicë, ka realizuar një operacion policor, i cili ka rezultuar me arrestimin e gjashtë ...

Arrestohet ish- Ministri për Trazirat në Parlamentin e Maqedonisë

Përveç ish ministrit, Mitko Çavkov, sot në mëngjes janë arrestuar edhe rreth 15 persona, në mesin e të cilëve janë edhe deputetë dhe qytetarë të cilët kanë ...

Vazhdon Fushata e Spastrimeve në Turqi

Autoritetet turke kanë lëshuar urdhër për arrestimin e 216 personave, përfshirë këtu edhe ish-punëtorë të ministrisë së Financave, për shkak të dyshimit se kanë ...