Postet nga: arrestim

Bosnja Arreston Dy të Dyshuar për Krime Lufte

Agjencia Shtetërore e Bosnjës për Hetim dhe Mbrojtje arresto ish-luftëtarin e Këshillit Kroat të Mbrojtjës, Bosiljko Kraljeviq, në Mostar nën dyshimin se kreu ...

Arrestohet i Mituri, i Dyshuar për Dëmtim të Bravave të Dyerve   

Sipas policisë rajonale në Prizren, identifikimi i të dyshuarit është bërë pas tri javë hetimesh intensive për zbulimin e kryerësit të tentim vjedhjes dhe dëmtimit të ...

Policia Jep Detaje për Sulmin ndaj Konsullatës Turke

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar pesë persona nën dyshimin se janë autorët e sulmit ndaj Konsullatës Turke në Prizren.

Tre të Lënduar në Përleshje, Njëri Rëndë

Një person ka mbetur i lënduar dhe në gjendje të rëndë ndërsa dy të tjerë pas tretmanit mjekësor janë dërguar në mbajtje pas një mosmarrë...

Selman Kelmendi: Hilmiu po Akuzohet për Rrahje të Ashkalive

Vëllai i madh i Hilmi Kelmendit, i arrestuari i dytë nga Policia e Serbisë brenda një muaji, rrëfen për KALLXO.com se përse u arrestua vë...

Arrestohet në Serbi Hilmi Kelmendi, Dyshohet për Krime Lutfe

Një kosovar është raportuar se është arrestuar nga Policia e Serbisë nën akuzat për krime lufte.

Arrestohet Drejtori i Agjencisë Qendrore të Prokurimit

Policia e Kosovës ka arrestuar të mërkurën drejtorin e Ajgensisë Qendrore të Prokurimit, Mursel Rraci, nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Arrestohet një Person për Kërcënim në Mitrovicë

Një 38 vjeçar me inicialet N. A. është arrestuar nga policia e rajonit të Mitrovicës, pasi sipas  këtyre të fundit ka kërcënuar një 29 vjeçar me ...