Postet nga: arrestim per mashtrim

Arrestohet një person pasi dyshohet se i mori një femrës 700 euro

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në fshatin Dujakë të Gjakovës, pasi duke e mashtruar një femër, i kishte marrë një shumë parash prej 700 eurove.

25 vjeçari arrestohet pasi përfitoi 7 mijë euro nga premtimet për rregullim të dokumentacioneve

25 vjeçari arrestohet pasi përfitoi 7 mijë euro nga premtimet për rregullim të dokumentacioneve

Një 25 vjeçari me inicialet R. I është arrestuar mbrëmë nga hetuesit e stacionit policor Qendra në Prishtinë.

Policia arreston të dyshuarin për rregullim të certifikatave false për veteranët e UÇK-së

S. Sh. i dyshuar për falsifikim të dokumentit dhe mashtrim është arrestuar gjatë ditës së sotme nga ana e policisë.

Prokuroria ndalon punëtorin e UNHCR, përfitoi rreth 18 mijë euro nga disa persona

Prokuroria Themelore në Gjilan, sot rreth orës 11, ka ndaluar të dyshuarin A.RR, për mashtrim dhe përfitim të një shume prej rreth 18 mijë eurove.

Prizren, arrestohet një avokat që punonte pa licencë

Një avokat është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren nën dyshimet për mashtrim.

Gjilan: Paraburgoset një serb, dyshohej se punonte si agjent sekret

Një serb disa ditë më parë është arrestuar pasi që i njëjti sipas Policisë dhe Prokurorisë, ka kryer tri vepra penale: sulm kundër rendit kushtetues, mashtrim dhe kanosje.

Mashtroi një person për rregullim të pasaportës serbe, përfundon në pranga

Një person është arrestuar pasi ka mashtruar një person tjetër për rregullim të pasaportës së Serbisë.