Postet nga: armend zenelaj

Gjakovë, burgim me kusht për vozitësin e autobusit që goditi këmbësorin

Shkelzen Musa, i akuzuar për rrezikim të trafikut publik, pranoi akuzën e Prokurorisë dhe më pas u dënua nga Gjykata e Gjakovës.

Dënohet asamblistja e Gjakovës për mosraportim të pasurisë

 

Asamblistja e Gjakovës dënohet për mosraportim të pasurisë

Gjykata e Gjakovës ka dënuar me 400 euro gjobë, asamblisten nga rradha e Alternativës, Drita Zhaveli, për vonesë në raportim të pasurisë.

Gjakovë, asambleistja pranon se nuk ka deklaruar pasurinë me kohë

Asambleistja nga radhët e Alternativës, Drita Zhaveli doli sot para Gjykatës së Gjakovës ku pranoi akuzën e Prokurorisë  për mosraportim të pasurisë.

I dyshuari se vodhi aparate për fotografi del para gjykatës

Elvis Drmaku, një shtetas serb me banim të përkohshëm në Gjakovë po akuzoihet për vjedhje të disa sendeve në garazhën e shtëpisë së Shkelzen Hoxhë...

Gjyqtarët në trajnim, dështon seanca për rrahje në Gjakovë

Gjykimi ndaj Musë Gjergjajt, i akuzuar për shkaktim të lëndimeve trupore ndaj Kujtim Zararit, është shtyrë për datën 22 tetor.

Gjakovë, gjykimi për rrahjen shkaku i një konkursi

Gjykimi i Musë Gjergjajt, i akuzuar për shkaktim të lëndimeve trupore ndaj Kujtim Zararit, është shtyrë me kërkesën e të akuzuarit.

Gjakovë, dënohet me 1,600 euro për ‘armën e gjyshit’

Valon Frrokaj është dënuar nga Gjykata Themelore në Gjakovë me 1600 euro për armëmbajtje pa leje.