Postet nga: armend zemaj

VIDEO: Daut Haradinaj provokon Armend Zemajn

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK, Daut Haradinaj, është përfshirë në një incident gjatë ditës së djeshme në sallën e Kuvendit me anë të një ...

Daut Haradinaj e ngushëllon Armend Zemajn e LDK-së për 'vdekjen e Jugosllavisë'

Deputeti i AAK-së dhe vëllai i Kryeministrit Haradinaj, Daut Haradinaj deklaroi sot në Kuvend se e kupton që ka aleanca në mes të LDK-së dhe serbëve.

Deputeti Zemaj përmend injorimin e vendimit të gjykatës nga Këshilli Gjyqësor

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, tha se Kodi Penal nuk është problem për sundimin e ligjit në Kosovë por janë individët dhe bartësit e përgjegjësive ...

Armend Zemaj e quan qeverinë ‘mazhorancë minore’

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj, tha sot se qeveria e Kosovës është duke e prishur raportin kushtetues mes Kuvendit dhe qeverisë duke mos u ...

Opsionet e Opozitës: Zgjedhje me Marrëveshje Apo me Mocion

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dy opsione për Qeverinë aktuale, të cilën e konsideron se e ka humbur tashmë legjitimitetin për të qeverisur me vendin: marrë...

Tiranë Socialiste apo Demokratike sipas Selimit e Zemajt

Referimi i deputetit Armend Zemaj, për kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranën, të cilën e quajti socialiste, u kundërshtua nga deputeti i LVV-së, Rexhep Selimi.

Zemaj: Vrasjet Politike Janë Njolla më e Zezë e Drejtësisë Kosovare

Deputeti i Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Armend Zemaj e ka vlerësuar tragjike vdekjen e Astrit Deharit si për familjen, ashtu edhe për shoqërinë.

Kërkohet Shkarkimi i Ministrit Dardan Gashi

Deputeti Armend Zemaj në emër të Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vënë në votim një mocion që kërkon nga Kryeministri i Kosovës, ...