Postet nga: Armend Mehaj

Mehaj në Komisionin parlamentar: Ministria e Mbrojtjes në përditshmëri ka kontakte me NATO-n

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj është duke raportuar para Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë rreth procesit të anëtarësimit të Kosovës në NATO.

Ministri i Mbrojtjes jep detaje për aplikimin për rekrutë të rinj në FSK

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj gjatë raportimit në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë, tha se deri më tani mbi 1 mijë e 100 qytetarë kanë aplikuar në konkursin pë...

Në Turqi po përgatiten pilotët e Ushtrisë së Kosovës

Pilotët e Ushtrisë së Kosovës janë duke vazhduar me rifreskimin e shkathtësive teorike dhe praktike në pilotim dhe mirëmbajtje të helikopterëve.

Armend Mehaj bashkëbisedon me Wesley Clark, thotë se folën për gjeopolitikën në rajon

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se ka pasur një bashkëbisedim me gjeneralin Wesley Clark.

Ministri Mehaj shpalos detaje nga vizita në ShBA

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj në një konferencë, ka njoftuar për vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai tha se ishte vizita e parë ...

Miratohet projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Me 63 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë ...

Mehaj: Bashkë me SHBA po krijojmë kapacitetet ushtarake që i duhen shtetit të Kosovës

Ministri i Mbrojtjes dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës, Armend Mehaj thotë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë ta mbështesin Kosovën në krijimin e kapaciteteve ...

Kosova i ofron Amerikës bazë të përhershme ushtarake

Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, Armend Mehaj, i ka ofruar bazë ushtarake të përhershme Ushtrisë Amerikane në Kosovë.