Postet nga: Armend Agani

Refuzohen kërkesat e të akuzuarve Agani dhe Smiliq për keqpërdodim me licenca të punës

Gjykata i ka refuzuar kërkesat për hudhje të aktakuzës dhe kundërshtimin e provave ndaj të akuzuarve për keqpërdorim me licenca të punës.

Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për keqpërdorim të licencave të punës të aplikuesve

Të akuzuar për tri vepra penale: mashtrim në bashkëkryerje, legalizim i përmbajtjes së rreme dhe  keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar, Armend Agani dhe Liljana ...

Gjykimi për licensa mjekësore, avokati akuzon prokuroren se “i ka përzi kabllat”

Problemet me përkthim të shkresave të lëndës kanë bërë që të mos mbahet seanca ndaj Armend Aganit dhe Liljana Smiliçit.

Prokuroria: Të akuzuarit mashtruan mjekët përmes një konkursi për t’ua shfrytëzuar licencat e punës

Seanca gjyqësore në rastin e të pandehurve Armend Agani dhe Liljana Smiliq është shtyrë.

Vendimi i gjykatës për djalin e ish -gjyqtares së Gjykatës Supreme

Armend Agani, djali i ish-gjyqtares së Gjykatës Supreme, Shadane Agani, do të paraqitet në stacion policor çdo të hënë gjatë muajit të ardhshëm.

Prokuroria kërkon paraburgim për kushëririn e Ferid Aganit dhe bashkëpunëtoren e tij

Djali i xhaxhait të ish-ministrit të Shëndetësisë, Ferid Aganit, Armend Agani është arrestuar gjatë ditës së djeshme nga ana e policisë, më saktësisht Departamenti për ...

Djali i xhaxhait të Ferid Aganit është arrestuar nga krimet ekonomike

Pak orë më parë, KALLXO.com ka raportuar për arrestimin e dy personave, një gruaje dhe një burri, pasi që të njëjtit dyshohen se me dokumente të personave ...