Postet nga: arme pa leje

I akuzuari për armëmbajtje pa leje nuk paraqitet në Gjykatë

 

Gjilanasi e pranon fajin për gjuajtje me armë në ajër

Isuf Isufi, i akuzuar për gjuajte dhe armëmbajtje pa leje e ka pranuar fajësinë para gjykatësit Zyhdi Haziri në Gjykatën e Gjilanit.

Vrasja e dy vëllezërve në Malishevë - Eksperti: Armët që i janë nënshtruar ekspertizës nuk përputhen me shenjat e gëzhojave

Në gjykimin për vrasjen e dy vëllezërve në Malishevë, sot dëshmoi eksperti i balistikes Ilir Kukaj.

Dosja e Prokurorisë për përleshjen me armë në ndeshje futbolli

Bardhyl Canolli, i akuzuar për armëmbajtje pa leje është ballafaquar me rrëfimet e dëshmitarëve në Gjykatën e Gjilanit.

Gjakovë - I akuzuari për plagosjen e një personi kërkon negociata me Prokurorinë për pranimin e fajësisë

Nderim Haxhija, i akuzuar për lëndim të rëndë trupor dhe armëmbajtje pa leje, kërkon marrëveshje me Prokurorinë.

Arrestim për fajde në Suharekë

Policia e Kosovës sot ka arrestuar një person nën dyshimin për  fajde, detyrim dhe ‘mbajtja në pronësi ose posedim të paautorizuar të armëve.

Policia gjen armë pa leje në Klinë

Policia e Kosovës ka arretuar një person dje në Klinë rreth orës 01:00 pas mesnate, pasi që gjatë kontrollit i janë gjetur disa armë pa leje.

Gjuan me armë në aheng familjar, plagos vetën

Një person ka plagosur vetën pasi ka gjuajtur me armë zjarri gjatë një ahengu në Prizren.