Postet nga: arme pa leje

Prishtinë, dy të arrestuar për dhunë në familje dhe armë pa leje

Hetuesit e stacionit policor veriu në Prishtinë kanë arrestuar mbrëmë dy persona.

Të dyshuarit për dhunë në familje i konfiskohet kallashnikovi

Një burrë nga fshati Skivjan i Gjakovës është arrestuar këtë të hënë pasi Stacioni Policor në Gjakovë, derisa ishin duke hetuar dhe trajtuar një rast për ...

Skenderaj, ekspozoi pushkën në rrjete sociale, Policia ia sekuestron

Në 24 orët e fundit në katër raste të ndryshme kanë konfiskuar katër armë zjarri në rajonin e Mitrovicës së Jugut.

Kaçanik, 60-vjeçarit i gjenden dhe i sekuestrohen dy armë

Në fshatin Begracë të Kaçanikut policia e Kosovës nën autorizim të Prokurorit për Krime të rënda në Prokurorinë e Ferizajt ka ndalur personin e dyshuar ...

Skenderaj: Ekspozon armë në rrjete sociale, policia kontrollon shtëpinë e të dyshuarit

Në fshatin Llaushë të Skenderajt një i ri dyshohet se ka ekspozuar armë në rrjete sociale.

Tri raste të iniciuara të armëmbajtjeve pa leje në Pejë për 24-orë

Policia e Kosovës gjatë 24-orëve të fundit ka evidentuar tri raste të armëmbajtjeve pa leje në Pejë.

Viti, konfiskohen armë dhe municione

Drejtoria Rajonale e Policisë ka konfiskuar armë pa leje dhe municion në dy lokacione në Viti.

Klinë, katër të arrestuar për armëmbajtje pa leje, sekuestrohen gjashtë armë

Katër persona në Klinë janë arrestuar nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Mbajtje në shfrytëzim, kontroll dhe posedim të paautorizuar të armës”.