Postet nga: ARMA

Kanosje me armë zjarri në Prishtinë, Policia konfiskon një pistoletë

Një person ka raportuar më Polici se është kanosur me armë zjarri nga persona tjerë. Sipas Policisë shkaku i kërcënimit ka qenë një mosmarrëveshje në mes palë...

Kërcënon policët me armë dhe ikë

Një person i dyshuar, i kërkuar nga Policia, u ka drejtuar armën njësitit policor në momentin kur ata kanë tentuar ta ndalojnë. I dyshuari ka ikur nga ...

Arrestohet një person për kanosje në  Shtime, i konfiskohet kallashnikovi

Policia e Kosovës njofton se në Shtime, sot rreth orës 18:00 ka pranuar një informacion se, një person me inicialet A. F. ( M/K) i moshës 30 vjeçar, ...

Ballkan - Nga 3,566 raste të incidenteve me armë zjarri, 98% u bënë nga burrat

Nga 3,566 autorë të incidenteve me armë zjarri në Evropën Juglindore në vitin 2020, rezulton se 98% e tyre janë bërë nga burrat, ndërsa 2% nga gratë. Kjo është bërë ...

Arrestohet nën dyshimin për dhunë familjare, i konfiskohet arma

Një burrë është arrestuar pasi i njëjti dyshohet se përdori dhunë ndaj familjarëve të tij.

Arma “sekrete” mbrojti Bidenin në Europë, anti-droni që neutralizon gjithcka!

Forcat belge të sigurisë kishin dy armë të fuqishme në duart e tyre gjatë kohës kur në Bruksel ndaloi presidenti amerikan, Joe Biden, si pjesë e turit të tij ...

Veternik, qytetarit i konfiskohet pistoleta me 9 fishekë

Një qytetari Policia e Kosovës i ka konfiskuar një pistoletë me 9 fishekë. Rasti ka ndodhur në lagjen “Veternik” në Prishtinë, dje rreth orës 11:28.

Prishtinë, i mituri kapet me një fishek të armës së zjarrit

Një i mitur është shoqëruar në stacionin policor pasi atij i është gjetur dhe konfiskuar një fishek i armës së zjarrit.