Postet nga: Arllat

Përfshihet nga zjarri një autobus në Arllat të Drenasit

Një autobus sot gjatë ditës është përfshirë nga zjarri në fshatin Arllat të Drenasit.

Ramiz Lladrovci flet për pronën komunale në Arllat: Unë punoj si gjermanët - me letra

Gjatë emisionit “Kallxo Përnime” kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka komentuar zhvillimet të cilat kanë ndodhur në pronën e lëshuar me qira nga Komuna ...

Pamje Ekskluzive: Biznesi në Drenas sulmohet me Molotov e armë

Në emisionin “Kallxo Përnime” janë  shfaqur pamjet e hedhjes së shisheve të benzinës apo Molotovëve në pronën komunale, ku kompania “IP-KOS” është duke e ndërtuar ...

VIDEO: Banorët e Arllatit kundërshtojnë ndërtimin e pompës së derivateve afër shtëpive të tyre

Banorë të lagjes Bujupi të fshatit Arllat po kundërshtojnë ngritjen e një pompe derivatesh në një pronë komunale, të cilën Komuna e Drenasit ia dha një kompanie në ...

Arllat, një person me probleme psikike ushtron dhunë ndaj nënës së tij

Një person me probleme psikike  është arrestuar në fshatin Arllat të Gllogocit, pasi në shtëpinë e tij kishte ushtruar dhunë dhe kishte kanosur nënën e tij.

Vdes i aksidentuari në fshatin Arllat të Malishevës

Një person i cili ishte aksidentuar me 18 nëntor në fshatin Arllat të Malishevës ka vdekur.

Në Arllat Tenton të Votojë i Mituri

Në qendrën e votimit 0313E, në Arllat, ka tentuar të votojë një person i mitur.

Burri Rrah Gruan e Mbrojtur nga Shteti

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një burrë nga fshati Arllat i komunës së Drenasit për sulm fizik ndaj bashkë...