Postet nga: Ardian Nuhiu

Ardian Nuhiu: Nuk i trembemi Legias së Varshavës

Drita të enjten do ta luajë ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit, ndaj Legias së Varshavës në kuadër të rrethit të tretë kualifikues në ...

Ardian Nuhiu: Jam shumë i lumtur për fitoren

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu ka folur në konferencë për media, pas kualifikimit në rrethin e tretë në Ligën e Europës, pas fitores ndaj Sileksit.

Liga e Europës, trajneri dhe kapiteni i Dritës optimistë para ndeshjes me Sileksin

Skuadra e Dritës të enjten do të luajë me skuadrën e Sileksit nga Maqedonia e Veriut, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues në Ligën e ...

Trajneri i Dritës flet pas fitores ndaj Drenicës

Drita ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Drenicës  me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 32-të në Superligë.

Trajneri i Dritës pas humbjes ndaj Gjilanit: Në fushë nuk fitoi skuadra më e mirë

Gjilani e ka fituar derbin e qytetit duke e mposhtur Dritën me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 31-të Superligës së Kosovës në futboll. Trajneri ...

Nuhiu i kënaqur me barazimin ndaj Prishtinës

Drita ka marrë një pikë të vlefshme për titullin e kampionit duke barazuar me Prishtinën në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë me rezultat 1-1.

Flet trajneri i Dritës pas fitores ndaj Vushtrrisë: Futbollistët po tregojnë pjekuri në çdo ndeshjes

Drita ka vazhduar me fitore në Superligë, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat të thellë 4-0, në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës në ...

Trajneri i Dritës: Me meritë fituam ndaj Flamurtarit

Drita ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Flamurtarit me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 23-të në Superligë.