Postet nga: Ardian Nuhiu

Nuhiu: Shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Drita ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Llapit me rezultat 2-4, ndeshje e vlefshme për xhiron e 28-të në Superligën e Kosovës.

Nuhi pas humbjes nga Prishtina: Me forca të barabarta, ishim më të mirë

Drita ka pësuar humbje me rezultat 2-0, nga Prishtina, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës.

Trajneri i Dritës flet pas humbjes nga Trepça ‘89

Drita është befasuar nga Trepça ’89 duke u mposhtur me rezultat 1-2, në kuadër të xhiros së 20-të në Superligën e Kosovës.

Ardian Nuhiu i kënaqur me fitoren ndaj Llapit

Drita ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Llapit në kuadër të xhiros së 19-të në Superligë.

Nuhiu tregon se ku gaboi Drita ndaj Prishtinës

Drita u eliminua nga Kupa e Kosovës, nga Prishtina me rezultat 1-0, në kuadër të 1/8 së finales.

Ardian Nuhiu flet pas humbjes në Superkupën e Kosovës nga Prishtina

Drita u mposht në Superkupën e Kosovës nga Prishtina me rezultat 3-1, ndeshje e cila u zhvillua në Turqi.

Trajneri dhe kapiteni i Dritës flasin para ndeshjes me Prishtinën

Drita – Prishtina, do të takohen të shtunën nga ora 12:00, në kuadër të Superkupës së Kosovës.

Ardian Nuhiu trajneri i vitit në Kosovë

Ardian Nuhiu i Dritës është shpallur trajneri më i mirë i vitit , nga Federata e Futbollit e Kosovës në , në gala mbrëmjen “Laureatëve të vitit 2020”.