Postet nga: ardian limani

Trajneri dhe kapiteni i Dritës flasin para ndeshjes me Prishtinën

Drita – Prishtina, do të takohen të shtunën nga ora 12:00, në kuadër të Superkupës së Kosovës.

Kapiteni i Dritës: Përballja me Legian do të jetë një provë për ne

Kapiteni i Dritës, Ardian Limani ka folur në konferencë për media, para ndeshjes ndaj Legias së Varshavës që luhet në kuadër të rrethit të tretë në ...

Ardian Nuhiu: Jam shumë i lumtur për fitoren

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu ka folur në konferencë për media, pas kualifikimit në rrethin e tretë në Ligën e Europës, pas fitores ndaj Sileksit.

Liga e Europës, trajneri dhe kapiteni i Dritës optimistë para ndeshjes me Sileksin

Skuadra e Dritës të enjten do të luajë me skuadrën e Sileksit nga Maqedonia e Veriut, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues në Ligën e ...

Ardian Limani nënshkruan kontratë të re me Dritën

Ardian Limani do të jetë pjesë e Dritës deri në vitin 2022.

Lojtarë e tifozë të Dritës rrëfejnë si e përjetuan titullin e kampionit dy vite më parë

Më 20 maj të vitit 2018, skuadra nga Gjilani, FC Drita, u bë kampion i Kosovës për herë të dytë në historinë e saj.

Kapiteni i Dritës porosi për Ballkanin: Titulli duhet të fitohet në fushë

Janë bërë pothuajse dy muaj që aktivitetet sportive në Kosovë janë pezulluar nga Qeveria e Kosovës, si masë parandaluese ndaj përhapjes së pandemisë COVID-19.

‘Drita’ zhvendos fokusin te Kupa e Kosovës

Futbollistët e ekipit kampion të Kosovës, Drita e Gjilanit, janë nisur për në Antali të Turqisë ku do t’i zhvillojnë disa ditë stërvitje në kuadë...