Postet nga: ardian gjini

Lila- Gjinit: Nuk po Din me i Lexu Letrat

Kryetarja aktuale e Gjakovës dhe kandidatja e Alternativës për këtë komunë, Mimoza Kusari-Lila i reagoi ashpër kundërkandidatit të saj Ardian Gjini në deklaratat e ...

Haradinaj: Gjini Është i Duhuri për Gjakovën

Kryetari i AAK-së dhe njëherit kryeministër i vendit tha sot në Gjakovë se kandidati i tyre për kryetar të kësaj komune, Ardian Gjini, është më i ...

Edi Rama: Fletarrestet Serbe, Dëshmi se e Shkuara Është Kërcënim

Rama qëndroi sot në selinë e AAK-së në Prishtinë ku u prit nga kryesia e kësaj partie e cila tash e gati një muaj është pa kryetarin e ...

Në Gjakovë Kërkohet Lirimi i Haradinajt nga Burgu Francez

Ata u mblodhën në qendër të qytetit, në parkun “Shën Tereza” për të kërkuar që lideri i AAK-së të lirohet nga arresti ku një javë ...

Zhbogar: MSA Konfirmim i BE-së për Kosovën

Zhbogar: MSA Konfirmim i BE-së për Kosovën

Rëndësia ekonomike përveç asaj politike e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit (MSA) është diskutuar në një tryezë të organizuar nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GPLS) ...

Dikush ec më Shpejt, Dikush Lexon më Shumë...

Në muhabetin e parë që e bënë pas më shumë se shtatë muajsh pa ‘konsumuar’ gaz lotsjellës apo pa pasur nevojë për ndërhyrje të policisë, liderë ...

Opozita: S’kemi Arsye për Festë më 17 shkurt

Opozita: S’kemi Arsye për Festë më 17 shkurt

Përfaqësuesit e subjekteve opozitare të LVV-së dhe AAK-ë,ju bënë thirrje dukagjinasve që me 17 shkurt të nisen në mënyrë masive drejt protestës në Prishtinë.

Ardian Gjini: Qeveria Nuk ka Kredibilitet për Demarkacionin me Serbinë

Qeveria e Kosovës ka shprehur këtë javë synimin që në kuadër të dialogut me Serbinë në Bruksel ta propozojë demarkacionin e kufirit me Serbinë si një nga ...