Postet nga: ardian gjini

Komuna e Gjakovës mbajti mbledhjen e fundit për 2019-ën

 

QKMF e Gjakovës bëhet me autoambulancë të re

Sot qendra kryesore e mjekësisë familje në Gjakovë është pajisur me një autoambulancë të re.

Gjakova me objekt të ri të Policisë

Drejtues të Policisë së Kosovës dhe të komunës së Gjakovës kanë inauguaruar sot objektin e ri të Policisë në këtë qytet.

Palmer e Giacobbe vizitojnë Gjakovën, priten nga Ardian Gjini

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini është takuar me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit amerikan, Mathew Palmer si dhe zv. Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Nick Giacobbe.

Shtatë familje të komuniteteve pakicë në Gjakovë lirohen nga tarifat për leje ndërtimore

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, sot ka nënshkruar një memorandum me Organizatën Ndërkombëtare për Migrim (IOM).

Përplasja e dostave (VIDEO)

Të ndarët nga Lëvizja Vetëvendosje që konsoliduan Partinë Social Demokrate kanë vendosur që në zgjedhjet e 6 tetorit të mos shkojnë vetëm.

Mbi 3.5 milionë euro për një rrugë në Gjakovë

Mandati i kryetarit të Gjakovës, Ardian Gjini, kishte nisur me fokus në infrastrukturën e rrugëve.

Haradinaj mburret me investimet në komunën e Aleancës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se investimet në infrastrukturën e qytetit të Gjakovës po rikthejnë pozicionin e saj ekonomik.