Postet nga: ardian gjini

Komunës së Gjakovës nuk i mjaftuan 460 mijë euro për pastrimin e një deponie

“Që 7 vjet digjet deponia te ‘Ali Ibra’, çdo vit, edhe çka është më interesant, edhe ka shtëpia ime vjen tymi”, kishte thënë kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, ...

Ardian Gjini dyshon për shifrat e të vdekurve nga COVID

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, ka reaguar pas situatës më pandeminë COVID-19, duke dyshuar në numrin e viktimave që raportohen nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë.

Fazli Hoxha i Nismës akuzon Ardian Gjinin se e shkarkoi për ta dëmtuar politikisht

Fazli Hoxha anëtarë i subjektit politik Nisma Socialdemokrate, dega në Gjakovë, ka akuzuar kryetarin e Gjakovës, Ardian Gjinin, se e ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të Inspekcionit, ...

Çika e dajës së Ardian Gjinit punësohet në QKMF në Gjakovë

Trëndelina Shehu- Hasi është punësuar së fundmi në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF), në Gjakovë.

Vidhën kapakët e pusetave në Gjakovë, reagon kryetari Ardian Gjini

Në shëtitoren e lumit ‘Krena’ në Gjakovë gjatë ditës së djeshme janë vjedhur kapakë të pusetave.

Komuna e Gjakovës e gatshme për nisjen e vaksinimit kundër COVID-19

Komuna e Gjakovës ka njoftuar se vaksinimi po planifikohet të fillojë këtë javë, të enjten ose eventualisht të premten.

AAK pa vendim nëse do të bëjnë kuorumin për Osmanin

Nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, konfirmoi se të hënën do të jenë në takimin që është ftuar ...

Kërkesat e kryetarëve të komunave për Qeverinë e re

Tre kryetarët e komunave, Ardian Gjini, Lutfi Haziri dhe Qëndron Kastrati kanë shpalosur kërkesat e tyre për Qeverinë e cila do ta marrë pushtetin pas 14 shkurtit.