Postet nga: ardian gjini

Ardian Gjini e fiton Gjakovën sipas Exit Poll të RTV Dukagjinit

EXIT POLL i Ubo Consulting dhe RTV Dukagjini e ka nxjerr Ardian Gjinin fitues të zgjedhjeve në Gjakovë.

PSHDK mbështet Ardian Gjinin në balotazh

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës do të përkrah kandidatin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini në garën për balotazh në ...

Kandidati i AAK-së tregon për investimet kapitale që do t’i bëjë në Gjakovë

Kandidati për kryetar të Gjakovës, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini ka thënë në #DebatPernime se ku do t’i investojë mjetet ...

Kusari – Lila: AAK-ja e ka Sindromën e Stokholmit

Kandidatët për kryetar të Gjakovës, Ardian Gjini nga AAK dhe Mimoza Kusari-Lila nga LVV janë përplasur në #DebatPernime për balotazhin në këtë komunë, në ...

Planet dhe negociata për koalicione në zgjedhjet e Gjakovës

Kandidatët për kryetar/e të Gjakovës që shkojnë në balotazh më 14 nëntor, ende nuk kanë vendosur për koalicione të mundshme.

LIVE - Debat Pernime për balotazhin e Gjakovës

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Gjakovës diskutojnë në #DebatPernime për balotazhin e 14 nëntorit.

Votat e diasporës në Gjakovë, Kusari-Lila fiton mbi 200 vota

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka marrë më së shumti vota nga ana e diasporës.

Rezultatet për Gjakovën- LIVE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur t’i publikoj rezultatet e zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës së Gjakovës.