Postet nga: Arbrie Nagavci

Ministrja e Arsimit: Të dashur mësues, mos refuzoni të bëni punën më fisnike, atë të mësimdhënies

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka bërë thirrje edhe njëherë mësimdhënësve që të fillojnë procesin mësimor në shkolla.

Fillimi i vitit shkollor më 1 shtator, flet ministrja Nagavci

Ende nuk dihet përfundimisht nëse viti i ri shkollor do të filloj më 1 shtator apo do të shtyhet.

Nagavci premton angazhim për arsim gjithëpërfshirës

Ministrja e Arsimit, Arbrie Nagavci ka thënë se do të përkushtohet për një arsim gjithëpërfshirës, në mënyrë që të gjithë fëmijët ...

Dyshime për ngacmim seksual në një shkollë në kryeqytet, reagon ministrja Nagavci

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbrie Nagavci ka reaguar pas raportimeve për dyshime të një rasti për ngacmim seksual brenda rrethojave të një shkolle fillore ...

Të hënën prej orës 10:00 mbahet seanca konstituive e Kuvendit

Të hënën, më 22 mars, do të mbahet seanca e parë e Kuvendit të Kosovës.

Nënkryetarja e VV-së për postin e presidentit: E dinë që me ne s’mund të bëjnë pazare

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe partisë, Lëvizja Vetëvendosje, Arbrie Nagavci ka thënë se zgjedhja e presidentit të vendit nuk mund të bëhet pa ...

Deputetët e VV-së e dërgojnë presidentin Thaçi në Gjykatë Kushtetuese

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbrie Nagavci tha se kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë e ...