Postet nga: Arberie Nagacvi

Nagavci takon drejtorët e shkollave profesionale, i njofton për mësimin dual që pritet të nis nga 1 shtatori

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka marrë pjesë në takimin e organizuar nga Departamenti i arsimit dhe aftësimit profesional në MAShTI me drejtorë...

Këshilli i Prindërve të Kosovës: Nuk duhet të përdoren nxënësit për të ngritur ose shtyrë interesat

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës (KPK) ka mbajtur takim me ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Nagavci: Tekste shkollore për nxënësit e Luginës së Preshevës

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Ngavaci ka njoftuar se do të sigurohen tekstet shkollore për nxënësit e Luginës së Preshevës.

Nagavci: Lakmia individëve prodhoi koalicione dhe marrëveshje jo parimore në UP

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci në konferencë për media ka folur për zgjedhjen e Këshillit Drejtues në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Ministrja Nagavci komenton marshin e nxënësve ‘S’po shkohet në shkollë’

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci ka thënë se i gëzohet aktivizimit të të rinjve dhe mendimit se cilësia në arsim kërkon angazhim të përbashkë...

Qëndron Kastrati: Ministrja Nagavci po vazhdon të përfitojë nga privilegjet e shtetit përkundër faktit që e ka shkelur Kushtetutën

Ish-kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka reaguar përsëri lidhur me shkeljen e Kushtetutës nga ana e ministres së arsimit, Arbërie Nagavci ...

Ministrja Nagavci viziton shkollën ‘Faik Konica’, kërkon respektim masash në mënyrë që mësimi të vazhdojë me prezencë fizike

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci me rastin e fillimit të periudhës së dytë të vitit shkollor 2021/22 vizitoi shkollën “Faik Konica” në Prishtinë.

Nagavci për dritat e ndezura në qeveri pas orarit: Po punojmë në realizim të pagesave para Vitit të Ri

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka reaguar lidhur me shkrimet e mediave për lënien e dritave ndezur në objektin e qeverisë pas orarit të punës edhe ...