Postet nga: arbër rexhaj

Deputeti i VV: Drejtori dhe kryeinspektori i AKI-së, të lidhur me Thaçin dhe Haradinajn (VIDEO)

 

Arbër Rexhaj i VV-së padit për shpifje kandidatin AAK-PSD Ilir Beldedaj

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj, ka paditur për shpifje kandidatin Ilir Beldedaj, nga koalicioni AAK-PSD.

Opozita synon shkarkimin e kryesuesit të Asamblesë në Prizren

Largimi i Nismës Socialdemokratike nga koalicioni në Prizren ka bërë që Mytaher Haskuka të humb shumicën në Asamble Komunale.

Flamur Hoti, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj, përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ish ushtri i UÇK-së Flamur Hoti është i ...

Deputeti i VV-së fton ‘anëtarët e mirë‘ të PDK-së t’i bashkohen Vetëvendosjes

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, u ka bërë thirrje anëtarëve të PDK-së që t’i ...

Deputeti i PDK-së, fajëson qeverisjen e VV-së në Prizren për ikjen qytetarëve

Hajdar Beqa deputet i PDK-së tha se në komunën e Prizrenit ku udhëheq Lëvizja Vetëvendosje, trendi i ikjes së qytetarëve nga vendi është më i ...

Deputeti i VV-së: Qytetarët nuk po ikin nga Kosova, por nga varfëria

Deputeti Arbër Rexhaj, në emër të Lëvizjes Vetëvendosje e vlerësoi të jashtëzakonshme ikjen e qytetarëve nga Kosova në shtete të ndryshme të botë...

Vetëvendosje distancohet nga veprimet e drejtorit të kulturës në Prizren, Haskuka nuk e shkarkon

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka komentuar dënimin e drejtorit të Kulturës në Prizren, Ehat Oreshkës për dy vepra penale, për ...