Postet nga: arbër rexhaj

Deputeti Rexhaj: Çdo mbledhje të komisioneve për siguri dhe inteligjencë, Lista Serbe i ka incizuar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka deklaruar se në çdo mbledhje e komisionit për siguri dhe ajo e inteligjencës, të cilat nganjëherë mbahen ...

Gashi: Qeveria Kurti ka bërë gabime në hapa, nuk i ka shkarkuar policët që takuan Millan Radojqiqin

Takimi i strukturës komanduese policore të veriut me Aleksandar Vuçiqin dhe Millan Radojiçiqin në Beograd, po konsiderohet si gabim i kryeministrit Kurti.

A duhet të ndryshohet ligji që ndalon kosovarët të marrin pjesë në luftëra jashtë vendit?

Sot janë bërë shtatë ditë prej kur Rusia nisi agresionin ushtarak duke sulmuar Ukrainën nga tre fronte, toka, ajri dhe uji.

Mërgim Lushtaku: Vetëvendosje po e ndal ujin në Skënderaj për inate politike

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Mërgim Lushtaku ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje po ia ndalë ujin Skenderajit për inate politike, pasi nuk u ...

Drejtori i AKI-së i tha sot Komisionit Parlamentar se ka takim me kryeministrin Hoti

Gjatë ditës së sotme ka qenë e paraparë që Drejtori i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Kreshnik Gashi të raportoj sërish para Komisionit për Mbikëqyrjen e ...

Dyshimet për hapjen e kasafortës së dokumenteve të Presidentit, nesër drejtori i AKI-së raporton para deputetëve

Drejtori Ekzekutiv i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Kreshnik Gashi, është ftuar nga Komisioni për mbikëqyrjen e AKI-së të raportojë në lidhje me raportimet se inspektorë të AKI-së ...

VIDEO - Deputeti i Vetëvendosjes merr pjesë në dasmë në kohë pandemie

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj, është parë duke marrë pjesë në një aheng familjar.

Deputeti flet për raportimin e Kryeinspektorit të AKI-së në Komision Parlamentar

Ligjshmëria e emërimit të Burim Ramadanit si Kryeinspektor në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës ka qenë njëra ndër çështjet e biseduara ditën e sotme në ...