Postet nga: Arben Xheladini

Kurti: Ende mungon drejtësia për Mon Balajn e Arben Xheladinin

Aktivistë të Vetëvendosjes, përfshirë tashmë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, familjarë e miq, kanë kujtuar sot aktivistët Mon Balaj dhe Arben Xheladini, të cilët u ...

13 vjet nga vrasja e Mon Balajt dhe Arben Xheladinit në protestë

Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit, u vranë më 10 ...

Partia Socialdemokrate kujton aktivistët e Vetëvendosjes

Anëtarë të Partisë Socialdemokrate sot kanë bërë homazhe pranë varrit të Arben Xheladinit dhe Mon Balajt, në përkujtim të jetës dhe veprës së tyre.

Vetëvendosje: Për Mon Balajn e Arben Xheladinin kurrë nuk pati drejtësi

Lëvizja Vetëvendosje ka kujtuar dy aktivistët e saj të vrarë në protestën e 10 shkurtit të vitit 2007, Mon Balaj e Arben Xheladinin.

Babai i Arben Xheladinit: Qeveritë në gjumë, nuk morën hapa për të gjetur vrasësit

Familjarë, miq e aktivistë të Vetëvendosjes sot kanë bërë homazhe pranë varrit të Arben Xheladinit, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje që ishte vrarë para 12 vjetëve në ...

12 vjet nga protesta e VV-së, ku u vranë Mon Balaj e Arben Xheladini

12 vjet më parë, më 10 shkurtit 2007, nën organizimin e Lëvizjes Vetëvendosje ishte mbajtur protesta ku ishte kërkuar vetëvendosje, ndërsa policia e UNMIK-ut, konkretisht ata të ...

Albin Kurti kujton protestën që la të vdekur aktivistët Arben Xheladini dhe Mon Balaj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar protestën e 10 shkurtit të vitit 2007 e cila la të vdekur dy aktivistë të Vetëvendosjes, Arben Xheladinin dhe Mon ...

Kurti: 232 Plumba u Shkrepën më 10 Shkurt 2007

Gjatë fjalës së tij para homazheve për Mon Balajn e Arben Xheladinin, kryetari i vetëvendosjes Albin Kurti kujtoi ditën e 10 shkurtit 2007, kur në protestën e ...