Postet nga: Arben Xhaferi

Afera e ’53 milionëshit’, flet avokati i Pal Lekajt

Ish ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe të tjerët, të akuzuar në rastin e ’53 milionëshit’, janë ulur sot në bankën e të akuzuarve. Ndaj tyre sot ...

Distanca që afroi artistin nga Bujanoci me Prishtinën

Rreth 80 kilometra ndërmjet Prishtinës dhe Bujanocit ishin motivimi që Nagip Tashi ta emëronte ekspozitën e tij të mozaikëve të gdhendur në dru, “Distanca”.

Sot mbyllet për 5 orë Autostrada 'Arbën Xhaferi'

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se sot për shkak të zhvillimit të punimeve (betonimit të soletës kaluese në mbikalimin për këmbësorë) dhe për ...

Nesër ndalohet qarkullimi i automjeteve në segmentin Konjuh - Babush në autostradën “Arbën Xhaferi”

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nesër do të ndalet qarkullimi i automjeteve në segmentin Konjuh-Babush, në autostradën “Arbën Xhaferi”.

Haradinaj: Arbën Xhaferi gjithë jetën ia dedikoi kauzës sonë

Në shtatë vjetorin e vdekjes së intelektualit Arbën Xhaferi, kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj e ka kujtuar atë si personalitet që ka shënuar kthesë në avansimin e ...

Ministria rregullon rrugën në Doganaj të dëmtuar gjatë ndërtimit të autostradës

Rruga në fshatin Doganaj të Kaçanikut është rregulluar pas dëmtimet nga makineritë e kompanisë Bechtel-Enka gjatë punimeve në autostradën ‘Arbën Xhaferi’.

Me 5 muaj vonesë, sot hapet autostrada Prishtinë - Shkup

Pas një pune të gjatë prej disa vitesh, sot do të përurohet autostrada Prishtinë – Elez Han “Arbën Xhaferi”, në hapje të së cilës do të marrin pjesë ...

Protestë para 'Bechtel & Enka'- s nga kompanitë vendore

Rreth 25 kompani vendore që kanë dhënë shërbime në ndërtimin e autostradës “Arbën Xhaferi” paralajmërojnë protestë për shkak të siç thuhet, mos kryerjes së ...