Postet nga: Arben Vitia

Vitia takon përfaqësuesit e SBASHK-ut

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka pritur në takim përfaqësuesit e SBAShK-ut. Në këtë takim u diskutua edhe për vaksinimin e punëtorëve ...

Vitia: Deri në fund të muajit pritet të vijë kontingjenti i parë i vaksinave nga kontrata me ‘Pfizer’

Kontingjenti i parë i vaksinave nga kontrata me kompaninë ‘Pfizer’ pritet të vijë në Kosovë deri në fund të qershorit.

Vitia: Deri në fund të muajit do të sigurohen insulinat

Institucionet shëndetësore në vend kanë mungesë të insulinës për pacientët me diabet, e këta të fundit po detyrohen të blejnë insulina edhe jashtë vendit.

Vitia: Objektivi ynë mbetet vaksinimi i 60% të qytetarëve

Vaksinimi masiv kundër COVID-19 ka filluar sot në Kosovë.

Time Kadrijaj i kërkon sqarim ministrit Vitia për mungesë të Insulinave

Time Kadrijaj, deputete nga radhët e AAK-së, në seancën e sotme plenare, tha se qytetarët po përballen me mungesë të insulinave.

Vitia: Tenderi për 'Spitalin për COVID' u nis pa asnjë cent, shkaktoi 400 mijë euro humbje

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka treguar arsyet e anulimit të tenderit për ndërtimin e spitalit për COVID-19.

Bekim Haxhiu kërkon dorëheqjen e Qeverisë nëse nuk vaksinohen 60% e qytetarëve deri në fund të vitit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka bërë kritika rreth menaxhimit të pandemisë nga ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ndërsa ka kërkuar ...

Vitia: Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Brendshme, do të ndihmojnë në vaksinimin masiv të qytetarëve

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, duke raportuar në Komisionin parlamentar për Shëndetësi ka deklaruar se Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Punëve të Brendshme ...