Postet nga: arben kadriu

Vrasja për motive pronësore, Prokuroria: Të akuzuarit e mbytën viktimën me drunj dhe shufra metalike

Besmir Ismajli, Samet Ismajli, Fisnik Ismajli, Ismet Ismajli, Izri Ismajli dhe Ermond Ismajli (i akuzuar për lëndim të rënd trupor), të akuzuar në rastin e vrasjes së ...

Kryetari i Novobërdës sërish nuk i përgjigjet Gjykatës

 

Dosja e Prokurorisë: Ish-Drejtori i Financave në Kllokot i keqpërdori mbi 10 mijë euro

Ish-Drejtori  për Buxhet dhe Financa në Komunën e Kllokotit, Nikolla Nojkiq, po akuzohet se vodhi mbi 10 mijë euro të taksave të komunës.

Kllokot, zyrtari akuzohet se vodhi 10 litra naftë të paguara nga komuna

Vlasta Bogdanoviq, asistent i kryesuesit të Kuvendit Komunal të Kllokotit, doli sot para Gjykatës së Gjilan si i dyshuar se vodhi naftë të paguar nga buxheti komunal.

Prokuroria: Gjilanasi ia shkëputi vajzës zinxhirët e arit nga qafa

Petrit Sopi, i akuzuar për grabitje, doli sot në gjykatën e Gjilanit për t’u përgjigjur në akuzat për të cilat ngarkohet.

Gjykata vendos për ish-zyrtarët e komunës së Gjilanit

 

Gjilan, rigjykimi ndaj ish-inspektorëve dhe ish-drejtorit të urbanizmit drejt fundit

Inspektorët Merita Cana-Shabani, Shkëndije Mahmuti-Hajdini, Baki Azemi dhe ish-drejtori i Urbanizmit, Valon Shefkiu, dolën edhe sot para Gjykatës në Gjilan rreth disa ndërtimeve pa leje ...

Ish zyrtarët e komunës së Gjilanit para gjyqit për mosrrënimin e objekteve pa leje