Postet nga: Arben Ismajli

Rrëfimi për vrasjen: Një muaj pas lindjes gruaja u vra me shufër metali

Nuhi Mavrovqanit është në mesin e të dënuarve të pakët në Kosovë që është dënuar me burgim të përjetëshëm.

Kamenicë, i akuzuari për vrasjen e gruas do të mbrohet në heshtje

Nuhi Mavrovqani, i akuzuar se e ka vrarë gruan e tij në Kamenicë, sot ka dalë para gjykatësit në Gjilan për t’u përballur me aktakuzën ...

Nuhi Mavrovqani e pranon pjesërisht fajësinë për vrasjen e gruas në Kamenicë, por gjykata e refuzon

Nuhi Mavrovqani, i akuzuar se e ka vrarë gruan e tije në Kamenicë, sot ka dala para gjykatësit në Gjilan për t’u përballur me aktakuzën ...

Komandanti i zjarrfikësve në Kamenicë dënohet për mbushjen e veturës private me derivate nga buxheti i shtetit

Riza Bunjaku, Komandant i shërbimit të zjarrfikësve në Kamenicë, është dënuar sot me 5 muaj burg nga gjykata në Gjilan pasi pranoi fajësinë për keqpërdorim ...

Dosja e Prokurorisë shpjegon rrethanat e vrasjes së gruas nga burri i saj në Kamenicë

Nuhi Mavrovqani po akuzohet nga Prokuroria Themelore në Gjilan për vrasjen e gruas së tij, Sabile Mavrovqani.

Dalin para gjykatës  të akuzuarit për përleshjen me thikë e kaçavidë në Gjilan

Ilaz Cakolli dhe Egzon Azemi kanë dalë sot para gjykatës në Gjilan për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë për vrasje në tentativë

Gjilanasi pranon në gjykatë se i kërkoi një gruaje 1,650 euro duke e kërcënuar

Bashkim Ismajli, i akuzuar se ka bartur armë pa leje dhe se ka ngacmuar një person, është sjellë para gjykatësit në Gjilan për t’u përballur me ...

Sa është i rëndësishëm raportimi i keqpërdorimeve seksuale?

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” mbrëmjen e sotme transmetoi reportazhin për arrestimin e pjesëtarit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, për keqpërdorim seksual ...