Postet nga: Arben Gashi

Politikanët të Mbyllur për Kontakt Direkt me Qytetarët

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) organizoi sot debat të studentëve me deputetët Blerta Deliu, Arben Gashi e Glauk Konjufca dhe kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti.

Vjosa Osmani: Kriteri i Demarkacionit i Qëllimshëm

Anëtarët e Komisionit për Integrime Evropiane janë takuar me shefen e re të zyrës së re të BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova.

Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

Ganimete Musliu, Arben Gashi, Ilir Deda dhe Nenad Rashiq kanë diskutuar në emisionin “Jeta në Kosovë“ lidhur me deklaratat e liderëve të Serbisë që kanë bërë gjatë fushatë...

Zgjedhjet Serbe në Kosovë Sipas Deputetëve Kosovarë

Zgjedhjet Serbe në Kosovë Sipas Deputetëve Kosovarë

Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës, të ftuar në emisionin “Jeta në Kosovë”, diskutuan për fushatën dhe deklaratat e liderëve të partive politike të Serbisë ...

‘Jeta në Kosovë’ për Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

‘Jeta në Kosovë’ për Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

Sonte në emisionin “Jeta në Kosovë” do të debatohet për zgjedhjet e Serbisë në Kosovë.

Diskutohen Mesazhet nga Brukseli

Ilir Deda anëtari i këtij komisioni nga Lëvizja “Vetëvendosje” bëri thirrje që t’u tregohet qytetarëve qëndrimi evropian për zhvillimet në Kosovë.

Jeta në Kosovë për Vërshimet dhe Përmbledhjen Vjetore

Jeta në Kosovë për Vërshimet dhe Përmbledhjen Vjetore

Në “Jeta në Kosovë” sonte janë transmetuar rrëfimet e qytetarëve nga disa komuna të Kosovës për vërshimet e djeshme.