Postet nga: Arban Abrashi

Abrashi: LDK synon rritje votash, se kemi problem përçarjen

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Arban Abrashi pas mbledhjes së kryesisë, deklaroi se LDK sot ka diskutuar për organizimin e fushatës për zgjedhje.

Arban Abrashi përfaqëson LDK-në në takim me Vjosa Osmanin

U.D. Presidentja e Kosovës,  Vjosa Osmani ka filluar sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese pë...

Vetëm sot, afër 10 mijë bashkatdhetar aterojnë në Prishtinë

Mbi 35 fluturime dhe mbi 9 mijë bashkatdhetar në 24 orët e fundit kanë ateruar në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës.

Abrashi: Në izolim kam qëndruar më shumë se 17 ditë

Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, 10 ditë pasi që kishte njoftuar se është infektuar me COVID-19 kishte dalë për të vizituar punimet në magjistralen Prishtinë-Podujevë.

Rivalët e dikurshëm të Prishtinës arrijnë marrëveshje për rrugët e kryeqytetit

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe kryetari i Komunës Prishtinës, Shpend Ahmeti, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për rregullimin e infrastrukturës në Komunën ...

S’ka kuorum, nuk mbahet komisioni hetimor për hidrocentrale ku pritej të raportonte ministri Arban Abrashi

Komisioni hetimor parlamentar ku pritej të raportonte ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka dështuar të mbajë diskutim.

Hoti flet për dyshimet se Arban Abrashi nuk respektoi vetizolimin

Më 27 nëntor pati raportime se ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masat e vetizolimit, ai më 18 nëntor pati treguar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Abrashi ndalon reklamat në autostrada, rrugë nacionale dhe rajonale

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka marrë vendim për heqjen e të gjitha panove reklamuese të bizneseve të vendosura në autoudhë, rrugët nacionale dhe rajonale të Kosovë...