Postet nga: Apple

Elon Musk ka tentuar t’ia shesë Teslan kompanisë Apple

Elon Musk ka tentuar t'ia shesë Teslan kompanisë Apple

Kompanitë Apple dhe Tesla mund të jenë shumë shpejt konkurrentë në biznesin e makinave pa shofer, mirëpo kanë mundur të përfundojnë edhe në ekipin e njëjtë.

Apple tregon çmimin e iPhone 12 Pro

Sot është lansuar versioni i ri i Iphone, me rrjet 5G.

Apple, kompania më e vlefshme amerikane në treg

Gjiganti teknologjik, Apple është kthyer të mërkurën në kompaninë e parë amerikane në vlerë të 2 trilionë dollarëve.

Meliza Haradinaj i shkruan letër zyrtare kompanisë Apple, kërkon njohjen e kufijve të Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj, përmes një kërkese zyrtare drejtuar drejtorit ekzekutiv të kompanisë Apple, Tim Cook, ka kërkuar që të ...

Viber jashtë funksionit

Aplikacioni global “ Viber” ka njoftuar se në të gjithë botën ky program është duke u ballafaquar me disa probleme teknike në telefonët e kompanisë “Apple”.

Nga sot, App Store edhe në Kosovë

Kompania e teknologjisë Apple ka njoftuar se ka zgjeruar shtrirjen e saj nëpër botë dhe duke filluar nga sot produktet më të popullarizuara të kësaj kompanie do ...

27 milionë dollarë gjobë për Apple

Apple është gjobitur me 27 milionë dollarë për ngadalësimin e qëllimshëm të modeleve më të vjetra të iPhone pa e bërë të qartë për konsumatorë...

Trump kritikon sërish kompaninë Apple për çështje të privatësisë