Postet nga: Anulimi

EHF: Nuk Zhvillohen në Serbi Kualifikueset e Hendbollit

Federata Ndërkombëtare e Hendbollit ka vendosur që ndeshjet e mbetura kualifikuese të grupit pesë për Botërorin e Femrave U20 të mos zhvillohen në Serbi.

Kopiloti i Dehur, Anulohet Fluturimi

Kompania ajrore portugeze, TAP, ka kërkuar falje për bllokimin e më shumë se 100 pasagjerëve në aeroportin e Shtutgardit, në jugperëndim të Gjermanisë, pasi njëri nga ...

Aeroplani në Zagreb, Udhëtarët e Presin në Prishtinë

Një qytetar është ankuar në KALLXO.com se një aeroplan që nga aeroporti i Prishtinës duhej të nisej në orën 13:00 drejt Shtutgardit të Gjermanisë, nuk e ka nisur ...

Anulimi i Konkursit  'Shkencëtari i Vitit', Ngjall Reagime

Vendimi i Ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi për anulimin e konkursit që do t'i shpërblente shkencëtarin më të mirë dhe shkencëtarin e ...

Anulohet Konkursi për Shkencëtarin e Vitit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë nuk do të ndajë çmim për shkencëtarin/en më të arrirë të vitit 2017 për shkak të vendimit të Ministrit Shyqyri ...

Nuk do të Mbahet Mbledhja e Qeverisë

Është anuluar mbledhja e qeverisë për të cilën kishte njoftime se do të niste në orën 14:00, ndërsa do të diskutohej rreth shfuqizimit të Ligjit për ...

Qeveria e Kosovës Nuk Shkon në Manifestimet e Vlorës

Qeveria e Kosovës nuk do të marrë pjesë në manifestimet për nder të 105 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë që do të zhvillohen sot në Vlorë.

Anulohet Konferenca mes Mogherinit e Haradinajt

Në faqen zyrtare të Komisionit Europian në mëngjes thuhej se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe shefja e BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini do të ...