Postet nga: antony blinken

Sekretari Blinken në Berlin - Nord Stream 2, kërcënim për sigurinë energjetike të Evropës

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të përkushtuara ndaj marrëdhënieve dypalëshe me Gjermaninë, me ...

Blinken: SHBA-ja dhe Berlini po punojnë në zbutjen e ndikimit të gazsjellësit rus

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se Uashingtoni po punon me Gjermaninë për të ulur ndikimin e efekteve nga ndërtimi i gazsjellësit rus Rrjedha Veriore 2. Ai ...

Blinken: SHBA-ja do lidhje më stabile me Rusinë

Shtetet e Bashkuara dëshirojnë lidhje më stabile me Rusinë, mirëpo kjo gjë do të varet se me sa agresivitet vepron Kremlini, ka thënë Sekretari amerikan i Shtetit ...

Blinken: Kina po vepron gjithnjë e më agresivisht

Blinken: Kina po vepron gjithnjë e më agresivisht

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se Kina po vepron gjithnjë e më agresivisht jashtë vendit, ndërsa brenda është bërë edhe më shtypëse.

Sekretari Blinken drejt Ukrainës ndërsa Rusia ka rritur praninë ushtarake përgjatë kufirit

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken do të shkojë në Ukrainë javën e ardhshme, ndërsa Uashingtoni po koordinon nga afër me Kievin për situatën pas ...

Blinken paralajmëron Turqinë: Jo blerje armësh nga Rusia

Blinken paralajmëron Turqinë: Jo blerje armësh nga Rusia

Sekretari i Shtetit Antony Blinken paralajmëroi të mërkurën Turqinë dhe të gjithë aleatët e Shteteve të Bashkuara që të mos blejnë armë të tjera ruse, duke ...

Blinken në vizitë të paparalajmëruar në Afganistan

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, bëri një udhëtim të paparalajmëruar në Kabul, për t’i njoftuar zyrtarët atje me planet e SHBA-së për ...

Blinken uron Kurtin: Do ta keni përkrahjen e plotë të SHBA-së

Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, i ka dërguar një letër urimi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, përmes së cilës e ka përgëzuar atë ...