Postet nga: anticovid

Këto janë masat e reja anti-COVID të ndërmarra nga qeveria

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar vendimin e Qeverisë për plotësimin dhe ndryshimin e masave për parandalimin e COVID19.

Moderna synon prodhimin e tri miliardë dozave vaksina më 2022

Kompania farmaceutike amerikane Moderna tha se pret të rrisë prodhimin e vaksinave kundër koronavirusit deri në tri miliardë doza, në vitin 2022.

Deri më tani janë vaksinuar 1,898 të moshuar

Edhe sot po vijon vaksinimi në Qendrën e Vaksinimit në sallën “1 Tetori”. Në këtë qendër deri në mesditë u vaksinuan 220 të moshuar. Ndërsa nga procesi ...

Mbi 1 mijë gjoba brenda ditës për shkelje të masave antiCovid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit për mosrespektim të masave antiCovid ka gjobitur mbi 1 mijë qytetarë.

Policia ndërmori aksion, gjobiti e shpërndau qytetarët në Ferizaj

Pas tollovive të krijuara sonte në Ferizaj, shumë qytetarë kanë treguar se janë gjobitur nga Policia.

Masat e reja antiCovid që pritet të merren nga Qeveria

Qeveria e Kosovës sot nga ora 15:00 do të mblidhet, ku pritet t’i ndërmerr masat e reja anti-COVID. Në mesin e tyre është ndalimi i qarkullimit të qytetarë...

Vaksinohet kryeministri Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është vaksinuar me vaksinën anti-COVID “AstraZeneca” pak minuta më parë.

Sondazhi: Amerikanët mbështesin gjerësisht përgjigjen e Presidentit Biden ndaj pandemisë

Joe Biden po shijon një muaj të hershëm mjalti presidencial. Sipas një sondazhi të ri të agjencisë “Associated Press” dhe Qendrës për Kërkime në Fushën ...