Postet nga: Anthony Blinken

Rama-Blinken nënshkruajnë marrëveshjen për teknologjinë 5G

Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar një marrëveshje të përbashkët për koordinimin e teknologjisë 5G.

Deklarata e plotë për ndalim të Sali Berishës me familje të hyjë në SHBA

Ish kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha dhe familjarëve të tij u është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sekretari Blinken ia ndalon Sali Berishës dhe familjarëve të tij hyrjen në SHBA

Ish kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha dhe familjarëve të tij u është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Blinken: SHBA s’do të hezitojë t’i përgjigjet agresionit rus

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i tha homologut rus, Sergei Lavrov, se administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, nuk do të hezitojë për t’iu ...

Vizita e Sekretarit Blinken, dëshmi e mbështetjes amerikane për Ukrainën

Aktiviteti destabilizues rus kundrejt Ukrainës do të zërë një vend të rëndësishëm në vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit javën e ardhshme në ...

SHBA, e shqetësuar për “agresionin” e vazhdueshëm rus

SHBA, e shqetësuar për “agresionin” e vazhdueshëm rus

Shtetet e Bashkuara shprehën shqetësimin e tyre për, siç thanë, agresionin e vazhdueshëm të Rusisë kundër Ukrainës.

SHBA-ja paralajmëron Gjermaninë për sanksione të mundshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, e ka paralajmëruar Gjermaninë për sanksione të mundshme për shkak se ka lejuar ndërtimin e tubacionit të gazit rus “Rrjedha ...

Blinken: Duartrokas marrëveshjen Kosovë-Serbi, Biden ka kaluar shumë kohë në ato vende

I nominuari për sekretar të shtetit nga administrata Biden, Anthony Blinken ka thënë se i duartroket disa punë të Administratës Trump, në mesin e tyre edhe marrë...