Postet nga: Anibar

Edicioni i sivjetmë i “Anibar” me mision për të mundur pasojat e izolimit

Me qëllim që të mposhten pasojat që ka lënë pandemia në qenien njerëzore, Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Animuar “Anibar” këtë vit të do ...

Festivali ‘Anibar’ publikon programin e filmave të edicionit të 12-të

Edicioni i 12-të i Festivalit Ndërkombëtar të Animacionit “Anibar” do të mbahet mes datave 23-30 korrik 2021 në Pejë.

‘Anibar’ publikon hulumtimin për situatën kulturore në Pejë

Organizata ‘Anibar’ ka publikuar hulumtimin, “Situata me kulturën në Pejë – Një përcepsion publik”.

Kinema ‘Jusuf Gërvalla’ dhe festivali ‘Anibar’ mbajnë në dhjetor festivalin e xhazit

Kinemaja “Jusuf Gërvalla” në Pejë dhe festivali, “Anibar” do të organizojnë në muajin dhjetor edicionin e parë të festivalit të xhazit, “Peja Jazz”.

Mbyllet festivali "Anibar", shpallen filmat fitues

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Animuar dhe Animacionit “Anibar” mbrëmë në mbylljen e edicionit për këtë vit  ka shpallur fimat fitues në kategori të ndryshme.

Sot nis festivali i filmit "Anibar", sjell virtualisht në Kosovë emra të mëdhenj të skenës botërore

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Animuar dhe Animacionit "Anibar" nis sot nga ora 19:45.

Regjisori i 'The Simpsons' do i bashkohet programit virtual të Anibarit këtë edicion

David Silverman, regjisori i komedisë së animuar “The Simpsons” do t'i bashkohet edicionit të 11-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Animuar dhe Animacionit – Anibar.

Kontributi njerëzor, fokus i festivalit `Anibar` këtë vit

Edhe pse këtë vit ka ndryshuar formati i festivalit të filmit të animuar Anibar, ky edicion përmes platformës online do të shfaq program  artistik, duke vendosur në ...