Postet nga: angli

Protestuesit në Angli e rrëzojnë statujën e tregtarit të skllevërve si shenjë antiracizmi

Protestuesit antiracistë në Angli kanë rrëzuar statujën e tregtarit të skllevërve të shekullit të 17-të, si shenjë  demonstrate kundër racizmit, pas rastit të vrasjes së afrikano-amerikanit ...

Nipi i Mbretëreshës konfirmon divorcin

Nipi i Mbretëreshës së Anglisë, Peter Phillips, dhe gruaja e tij Autumn kanë konfirmuar se janë ndarë, raporton BBC.

Pamje - Konvikti përfshihet nga flakët

Një konvikt është përfshirë nga flakët mbrëmë në Bolton të Anglisë.

Shoferi i kamionit akuzohet për vdekjen e 39 personave në Angli

Shoferi është akuzuar për vdekjen e 39 personave që janë gjetur brenda kamionit në Angli, raporton BBC.

'Unë po vdes sepse nuk mund të marr frymë', mesazhi i vajzës që dyshohet të jetë në mesin e 39 të vdekurve në kamion

Nguyen Thi Phong dhe Pham Van Thin jetojnë në një shtëpi të vogël në Nghen, një qytet në provincën Ha Tinh të Vietnamit. Ajo ka një çati ...

Arrestohen dy të dyshuar për vdekjen e 39 personave në një kamion në Angli

Dy persona janë arrestuar nën dyshimin për trafikim me qenie njerëzore dhe vrasje për rastin e vdekjes së 39 personave në një kamion në Angli, raporton CNN.

Identifikohet shoferi i kamionit ku u gjetën 39 persona të vdekur në Angli (FOTO)

Shoferi i kamionit në të cilin u gjetën 39 persona të vdekur në qytetin Grays të Anglisë është identifikuar nga një këshilltar lokal si Morris Robinson, raporton CNN.

Angli, 39 trupa gjenden në një kamion

Trupat e 39 personave janë gjetur në një kamion në Essex, Britani e Madhe, raporton BBC.