Postet nga: Angela Merkel

Kurti deklarohet pas takimit me kancelaren Merkel dhe liderët e rajonit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me një deklarim para mediave pas takimit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe drekës së përbashkët me liderët ...

Federata Evropiane e Gazetarëve reagon pas injorimit që u bëri Edi Rama gazetarëve nga Kosova

Gazetarët nga Kosova gjatë ditës së sotme janë privuar nga e drejta për të bërë pyetje në  konferencën e përbashkët në Tiranë me ...

Nis takimi 'kokë më kokë' Kurti – Merkel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, përmes një video që e publikoi në profilin e tij në Facebook njoftoi se ka nisur takimi i tij dhe zëvendëses ...

Rama: Kosova po bën teori konspiracioni për “Open Ballkan”

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sërish ka mbrojtur nismën “Open Balkan”, marrëveshje e arritur mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut, duke e kritikuar Kosovë...

Merkel në Tiranë: Zemra ime rrah për këtë rajon

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel në Tiranë ka thënë se zemra e saj rrah për vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor.

Rama: Synojmë që në Ballkanin e Hapur t’i përfshijmë 6 shtetet

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në konferencën e përbashkët me kancelaren gjermane Angela Merkel ka folur edhe për idenë e “Ballkanit të Hapur”.

FOTO- Kurti e takon kancelaren Angela Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë vizitës në Tiranë ka takuar kryeministrat e vendveve të Ballkanit Perëndimor.

VIDEO: Edi Rama i dhuron medalje kancelares Merkel

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ia ka ndarë një medalje mirënjohjeje kancelares së Gjermanisë Angela Merkel, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në Tiranë.