Postet nga: anëtarët e kqz-së

Edhe AAK thotë se do ta dërgojnë Thaçin në Kushtetuese për KQZ-në

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi tha sot se as kjo parti nuk është në dijeni nëse do të dekretohet nesër anëtari i tyre në ...

Nisma: Do ta dërgojmë Thaçin në Kushtetuese nëse s’e emëron anëtarin tonë në KQZ

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi tha sot se presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk e ka ftuar anëtarin e propozuar të kësaj ...

LDK kërkon dy anëtarë në KQZ e jo një siç ka kërkuar presidenti Thaçi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa mas mbledhjes së Kryesisë së partisë ka deklaruar se ata kërkojnë t'i kenë dy anëtarë në KQZ, ashtu ...

A po i shpërblen Thaçi PSD-në dhe Nismën me anëtarë në KQZ?

Vonesa e emërimit të anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga ana e presidentit, Hashim Thaçi, tash e disa muaj ka sjellë reagime dhe dyshime se ...

Thaçi ia ofron një, LDK kërkon dy anëtarë në KQZ

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar në lidhje me vonimin e emërimin të anëtarëve të KQZ-së nga ana e ...

Pyetja e presidentit mban KQZ-në të bllokuar që 8 muaj

Po bëhen pothuajse tetë muaj prej kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është jofunksional.