Postet nga: anëtarët e kqz-së

Presidentja emëroi tetë anëtarë të KQZ-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka emëruar tetë anëtarë të KQZ-së, emrat e të cilëve nuk janë bërë publikë ende.

LDK - Salih Morina zëvendëson Florian Dushin në KQZ

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Salih Morina do e zëvendësoj Florian Dushin si anëtar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Nesër dekretohet anëtari i PDK-së në KQZ

Nesër do ta japë betimin te Presidenti i vendit anëtari më i ri i KQZ-së nga radhët e PDK-së, Ilir Gashi.

KQZ i pagoi anëtarët pa mandat, shpenzoi mbi 110 mijë euro

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpenzuar 113 mijë euro nga buxheti i saj për të të kryer pagesa të parregullta për pagat e anëtarëve të KQZ-së.

PAN-i pret vendimin e Gjykatës Kushtetuese për anëtarët e KQZ-së

Edhe pse kanë kaluar tashmë dy muaj që kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi kishte dekretuar anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në këtë komision ...

Deputetët Labinot Tahiri e Ilir Deda pjesë e dërgimit të dekretit të Thaçit në Kushtetuese

Ankesës për vlerësimin e kushtetueshmërisë së dekretit të presidentit, Hashim Thaçi për emërimin e anëtarëve të KQZ-së të inicuar nga tri ...

AAK, Nisma dhe PSD e dërgojnë në Kushtetuese Thaçin për KQZ-në

Tri Grupet Parlamentare, ai i AAK-së, Nisma Socialdemokrate dhe PSD-së mbështetur edhe nga 30 deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës, e kanë dërguar në Gjykatën ...

'Lëkundja' e koalicionit PAN për KQZ-në

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi kishte vendosur të enjten të dekretojë anëtarët e KQZ-së, pasi e kishte bllokuar këtë institucion për një vit.