Postet nga: Anëtarësimi në Interpol

Skepticizmi për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Në janar të këtij viti, Kosova ka parashtruar sërish kërkesën për t’u anëtarësuar në Organizatën Ndërkombëtare Policore (INTERPOL), e ...

Kosova drejt zgjedhjeve, por a do të ketë zgjidhje?

Pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj me arsye 'thirrjen për intervistim në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale', Kosova pritet të hyjë në proces të parakohshë...

VV: Thaçi, Haradinaj e Pacolli duhet të japin dorëheqje

Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur dështim të Qeverisë së Kosovës mosanëtarësimin në Interpol.

Mali i Zi e mbështet Kosovën në Interpol

Ministri i Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, tha se do të votojë përsëri për Kosovën që të bëhet pjesë e ...

A do të jetë e ‘teta e vërteta’ për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Për të tetën herë radhazi Kosova po tenton të hyjë në organizatën më të madhe të policisë në botë - INTERPOL.

Veseli kërkon nga Franca mbështetjen për vizat dhe anëtarësimin në INTERPOL

 

Behgjet Pacolli kërkon sugjerime nga deputetët për Interpol, Vjosa Osmani i thotë se tani është vonë

Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, ka kërkuar nga anëtarët e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme Sugjerime për qasjen në rastin e ...

MPJ: Portugalia mbështet liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se shteti portugez i ka dhënë mbështetje Kosovës për ...