Postet nga: Andrea Pirlo

Pirlo thotë se e pret Juventusin ndeshje e vështirë ndaj Portos

Juventusi do të përballet me Porton të mërkurën mbrëma në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Pirlo flet pas fitores ndaj Romës

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Romës duke e mbajtur portën e pa prekur.

Pirlo kërkon fitore ndaj Interit për të kaluar në finale të Kupës së Italisë

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë me lehtësi, pas fitores me rezultat të thellë 4-0, ndaj Spalit.

Cassano: Nuk e shoh Ronaldon në idetë e Pirlos

Humbja e Juventusit ndaj Interit, ka zgjuar shumë polemika nga analistët e futbollit italian.

Pirlo për ndeshjen ndaj Interit: Nesër do të jetë një lojë e vështirë, ne jemi përgatitur për këtë dhe nuk do të kemi frikë

Juventusin e pret ndeshje e vështirë të dielën në mbrëmje pasi do të takohet me Interin në kuadër të xhiros së 18-të në Sere A.

Pirlo nuk është i befasuar me formën e mirë të Chiesas

Federico Chiesa ishte lojtari kryesor i ndeshjes Milan – Juventus, të cilët e fituan bianconerët me rezutlat 1-3.

Pirlo kërkon fitore ndaj Milanit

Juventusi do të udhëtoj drejt qytetit të Milanos për t’u përballur me skuadrën e Milanit, në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A, ...

Pirlo kërkon fitore ndaj Genoas

Juventusi do të përballet të dielën ndaj Genoas, në kuadër të xhiros së 11-të në Serie A.