Postet nga: Analizë Superliga

Futboll: Besa e Pejës e pashpresë e pret në shtëpi Feronikelin

Besa e Pejës e pret në shtëpi Feronikelin, ndeshje që luhet në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Feronikeli apo Prishtina, kush do të shpallet kampion sipas Shotanit e Sermaxhajt?

Të dielën në Drenas do të luhet ndeshja ‘finale’ e kampionatit 2018/2019 në Superligën e Kosovës.

Analizë: Xhiroja e 32-të nën hijen e ndeshjes Llapi- Feronikeli (FOTO)

Mesjava në Kosovë do të jetë e rezervuar për futbollin kosovar.

'Foto-finishi' në Superligën e Kosovës

Kanë mbetur edhe 5 xhiro deri në përfundimin e Superligës.

Dragusha e Sermaxhaj tregojnë cilat ekipe do të garojnë për kampion e cilat për mbijetesë

Sezoni pranveror në futbollin kosovar do të fillojë këtë të premte me ndeshjen KEK-u - Llapi, e cila luhet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq.

Sermaxhaj: Prishtina, Feronikeli dhe Llapi do të garojnë për titull

Xhiroja e 16- të e Ipko Superligës ka sjellë rezultate befasuese: Ferizaj e ndali Prishtinën, ndërsa derbi ndërmjet Dritës dhe Feronikelit, po ashtu përfundoi ...

Analistët sportivë, i parashikojnë ndeshjet kryesore të xhiros së 16-të në Superligë

Pas një pauze dy javore, të premten rikthehet Ipko Superliga e Kosovës, e cila do të luhet për tri ditë deri të dielën në kuadër të ...