Postet nga: Ana Bërnabiq

Votohet Qeveria e re e Serbisë

Me 227 vota për dhe pesë kundër, Parlamenti i Serbisë e votoi qeverinë e re të kryeministres, Ana Bërnabiq.

Ana Bërnabiq pritet të jetë përsëri kryeministre e Serbisë

 

Serbia zotohet të thellojë bashkëpunimin telekomunikues me Kinën pavarësisht nga marrëveshja e nënshkruar në Uashington

Serbia ka shprehur pikëpamjet e saj hapur dhe është zotuar të thellojë bashkëpunimin me Kinën pas një takimi në Uashington në fillim të shtatorit, për të ...

Bërnabiq: Nuk kam informacione se Serbia ka ndaluar fushatën kundër Kosovës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se nuk ka informacione se vendi i saj ka ndaluar fushatën e tërheqjeve të njohjeve të Kosovës.

Ana Bërnabiq vërteton besnikërinë ndaj Aleksandar Vuçiqit

Në fillim e mirëpritur si simbol i përparimit serb, kryeministrja e parë grua dhe homoseksuale e Serbisë e ka vërtetuar ashpër besnikërinë ndaj presidentit Aleksandar ...

Bërnabiq: Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Qeverisë së Kosovës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë sot se Lista Serbe nuk do të mbështesë formimin e Qeverisë së re të Kosovës.

Bërnabiq: Do t’i japim mbështetje të plotë Listës Serbe

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka thënë se Qeveria e saj i jep mbështetje të plotë Listës Serbe, e cila, sipas saj, është faktor politik në Kosovë.