Postet nga: Ana Bërnabiç

Bërnabiq për zgjedhjet në Veri: Kjo është dita kur geto e fundit evropiane legalizohet dhe legjitimohet

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se mbajta e sotme e zgjedhjeve në veri është legalizim dhe legjitimim i getos së fundit evropiane.

Brnabiq i reagon Kurtit: Kemi pritur 10 vjet që Kosova ta formojë Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar që marrëveshja e Ohrit të zbatohet plotësisht dhe menjëherë, ndërsa kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka theksuar ...

Kryeministrja e Serbisë: Serbia nën presionin më të madh që nga viti 1999

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka deklaruar mbrëmë se Serbia po përballet me presionin më të madh deri më tani, që siç thotë ajo, si reagim ndaj fjalimit ...

Ana Bërnabiq viziton veriun, ministra të Kosovës shkojnë në Preshevë

Kryeminstrja serbe, Ana Bërnabiq, të hënën do të realizojë një vizitë në veri të Kosovës. Kryeministri Kurti tha se vizita e saj erdhi për shkak ...

Qeveria i jep leje kryeministres serbe Bërnabiq që ta vizitojë Kosovën

Autoritetet e Kosovës i kanë dhënë leje kryeministres serbe, Ana Bërnabiq për të zhvilluar të  hënën vizitën e saj në Mitrovicën e ...

Kryeministrja e Serbisë të hënën viziton Mitrovicën e Veriut

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, të hënën do ta vizitojë Mitrovicën e Veriut, raporton Kossev.info

Kryeministrja e Serbisë: BE po bën pak ose fare për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me situatën ...