Postet nga: amsterdam

Amsterdami ndalon anijet lundruese për të kufizuar numrin e vizitorëve

Këshilli i Amsterdamit e ka ndaluar qarkullimin e anijeve lundruese në qendër të qytetit, teksa tenton të kufizojë numrin e vizitorëve dhe ta luftojë ndotjen e ajrit.

Amsterdami ndalon avionët privatë dhe fluturimet e natës

Aeroporti kryesor i Holandës Schiphol po ndryshon kursin në favor të mbrojtjes së mjedisit dhe pakësimit të zhurmës.

Kryetarja e Amsterdamit flet për rëndësinë e hapësirave publike

Kryetarja e Amsterdamit, Femke Halsema, është njëra nga tre të ftuarit që debatuan për “Manifestën” në emisionin “Kallxo Përnime”.

Kryetarët e Palermos dhe Amsterdamit në Prishtinë - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet debati për festivalin “Manifesta”.

Plagoset rëndë gazetari i njohur holandez

Një gazetar i njohur holandez, raportues i rasteve të krimit,  është plagosur rëndë nga të shtënat në një rrugë në kryeqytetin e Holandës në Amsterdam, raporton BBC.

Rrëzohet aeroplani, bie mbi aeroplanin tjetër

Një aeroplan i kompanisë ajrore  EasyJet i cili ishte  nisur për në Londër u rrëzua mbi një aeroplan tjetër në pistën e aeroportit në Amsterdam ...

Amsterdami ndaloi lëvizjen e automjeteve me benzinë ose naftë

Makinat dhe motoçikletat që operojnë me benzinë ​​ose me naftë nuk do të mund të qarkullojnë në Amsterdam prej vitit 2030, raporton The Guardian. Këshilli i qytetit e ka ...