Postet nga: amnistia

Dialogu në udhë qorre: Vuçiqi, nuk do të nënshkruajë asnjë marrëveshje me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, nuk do të nënshkruajë asnjë marrëveshje me Kosovën, dhe këtë tash për tash nuk do ta bëjë në ...

Thaçi: Heshtja ndërkombëtare e ka amnistuar gjenocidin dhe spastrimin etnik të Serbisë në Kosovë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se heshtja ndërkombëtare karshi krimeve të kryera nga forcat serbe gjatë luftës së fundit në Kosovë, e ka ...

Kuvendi i Maqedonisë miratoi amnistinë për 27 prillin, falen personat që përgjakën Ziadin Selën

Kuvendi i Maqedonisë me 95 vota për, ka miratuar Ligjin për amnistinë e personave të akuzuar për dhunën në Kuvend, më 27 prill 2017.

Kalon Pengesën e Parë Projektligji për Amnistinë e Deputetëve që Hodhën Gaz

Komisioni për Legjislacion i Kuvendit të Kosovës e ka aprovuar në parim Projektligjin për Amnistinë.

Ekskluzive: Presidenti Fali të Dënuar për Vrasje

Katër nga shtatë të burgosurit që fali presidenti Hashim Thaçi janë në burg për vrasje apo vrasje në tentativë.

'Deputetët e Lotsjellësit' në Pritje të Ligjit për Amnisti

Projektligji që amniston deputetët për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, tashmë, është në sirtarët e Qeverisë dhe pritet që jo larg i njëjti të ...

Selmanaj: Deputetët i kanë Shpallur Luftë Sistemit të Drejtësisë

Driton Selmanaj nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës u deklarua kundër nismës së ligjore të disa deputetëve për të amnistuar hedhjen e gazit ...

A do të Amnistohet Hedhja e Gazit Lotsjellës në Kuvend?

Në Kuvendin e Kosovës, një grup deputetësh ka marrë nismën që përmes mbledhjes së nënshkrimeve të kërkohet amnistimi i të gjithë deputetëve të ...