Postet nga: ammk

AMMK bën thirrje për mbrojtje të Parqeve Kombëtare nga zjarret

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka bërë thirrje për mbrojtje të Parqeve Kombëtare nga zjarret e mundshme.

Prapaskenat e largimit nga puna të ambientalistes së 'papërshtatshme'

Egzona Shala, ekologe dhe aktiviste për mbrojtjen e mjedisit, një muaj kishte punuar në Agjencinë për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK), në kuadër të një ...

AMMK: Gjatë muajve të pandemisë, ndotja e ajrit u ul për 50%

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kohës së pandemisë së COVID-19 është ulur ndotja e ajrit deri në 50 pë...

MMPH reagon pas raportimeve për cilësinë e ajrit

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka reaguar në lidhje me raportimet e fundit nëpër media rreth cilësisë së ajrit duke i cilësuar si matje ...

Formohet grup punues për luanin që po mbahet në Gjilan

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës, ka njoftuar se është duke e trajtuar rastin e luanit që është duke u mbajtur i mbyllur në kafaz në Stanaj (...

Mbeturinat industriale shqetësim për Agjencinë për Mbrojtjen e Mjedisit

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit ka publikuar raportin për mbeturinat e rrezikshme industriale në Kosovë.

Haradinaj kthen në punë zyrtarin të cilin e shkarkoi ministri Matoshi - DOKUMENT

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kthyer në punë kryeshefin e Agjencionit për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morinën.

Hapet Qendra e Skijimit në Brezovicë

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka njoftuar përmes komunikatës se Qendra e Skijimit në Brezovicë është hapur për vizitorët dhe shfrytëzuesit ...