Postet nga: Amerika

Fushata presidenciale mes pandemisë së coronavirusit

Shefi i stafit të Nënpresidentit, Mike Pence ka rezultuar pozitiv me coronavirus. Ndërsa, kanë mbetur vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 3 nëntorit për Shtëpinë ...

Zona ekonomike amerikane në sirtarë të qeverisë

Vendimi i Qeverisë së Kosovës nga viti 2018 për formimin e zonës së veçantë ekonomike amerikane, ende nuk është funksionalizuar. Nga Oda Ekonomike Amerikane, megjithatë thonë se ...

DASh: Shqipëria vend i vështirë për të bërë biznes

Një raport i departamentit amerikan të Shtetit, për Klimën e investimeve vë në dukje se investitorët e huaj e perceptojnë Shqipërinë si një vend të vë...

Ndalet testimi i vaksinës premtuese për coronavirus

Ndalet testimi i vaksinës premtuese për coronavirus

Kompania farmaceutike, AstraZeneca, ka pauzuar testimet e një vaksine për koronavirus, pasi një vullnetar që ka marrë vaksinën është përballur me përkeqësim të paqartë të ...

Lukaj: Paratë e Kosovës s'janë duke u shfrytëzuar mirë në Amerikë

Në emisionin “Jeta në Kosovë” pas intervistës më ministrin e Financave, Besnik Bislimi, u zhvillua debat me shqiptarët e Amerikës, të cilët janë bashkuar dhe mobilizuar ...

Arrijnë në Kosovë mbi 140 qytetarë që kishin mbetur në ShBA

143 qytetarë të Kosovës që kishin mbetur në ShBA për shkak të pandemisë së COVID-19, sot janë ardhur në vend.

Amerika, mbi 1 milion raste aktive me COVID-19

Amerika është vendi i parë në botë me persona të infektuar me coronavirus.

Rusia fajëson Amerikën për rritjen e tensioneve nëpër botë

Ministri i Jashtëm në detyrë i Rusisë, Sergey Lavrov, ka fajësuar, siç tha, politikat "agresive" të SHBA-së për rritjen tensioneve në nivel botëror, si dhe i ...